Ноћ истраживача

У  петак, 27.09.2019. године на шеталишту у Инђији, одржана је десета, јубиларна манифестација – Ноћ истраживача, догађај посвећен популаризацији науке и учењу кроз забаву, под покровитељством Европске уније.

Веома мотивисани ученици 7. и 8. разреда наше школе, која пети пут учествује на овој манифестацији,  демонстрирали су знатижељним посетиоцима занимљиве експерименте: лабораторија будућности, у вину је истина,  шетајућа дуга, облак у тегли, играјмо се и правимо. Највеће интересовање било је за прављење фигура разних облика од пластелина, пропуштање струје кроз лимун, као и игра меморије од рециклажних материјала. Осмеси учесника и посетилаца били су највеће признање, да је задовољство обострано, али и мотивација за даљи, иновативни рад ментора – наставника: биологије, хемије, физике и технике и технологије, са својим ученицима.