ПОДСЕКРЕТАРКА ЗА УРБАНИЗАМ И ЗАШТИТУ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ У ПОСЕТИ НАШОЈ ШКОЛИ

Заштита животне средине се у образовању деце углавном обрађује кроз различите предмете, као што су биологија и географија, а често и кроз грађанско васпитање. У срадањи са Покрајинским секретаријатом за урбанизам и заштиту животне средине, деца у нашој школи су имали прилику да присуствују предавању „ Да отпад не лута, нађимо му пута“ које је одржала подсекретарка Бранкица Табак. Формирањем еколошки освешћеног друштва које се одговорно понаша према животној средини, десиће се ако научимо да теме из ове области ставимо у социјални контекст и разумемо њихову вишеслојност и своју улогу, како у дефинисању тако и у решавању проблема јер ћемо тако развити осећај одговорности за еколошку ситуацију у будућности.