Видео конференција „Обновљиви извори и геотермалне воде“

Ученици наше школе поред обиласка и боравка у прелепом крајолику Крајове, у Румунији, такође су учествовали у едукативним тематским радионицама, које су предвиђене пројектом  „21st century EARTH guardians“, програма Еразмус +, подржаног од стране Фондације Темпус. У оквиру пројекта „Лабораторија у природи“, организованог у близини националног парка Kozia,  на реци Олт и у изворишној станици проучавали су методе одређивања киселости воде на различитим узорцима, технике испитивања Ph вредности и присуства калцијума  у води, као и значају термалних вода за економију једне земље. Након практичног рада и вежби, организована је видео конфоренција под називом „Обновљиви извори и геотермалне воде“.  Учешће у видео конференцији узели су ученици све три партнерске школе из Србије, Румуније и Италије. Креативним презентовањем ученици су истакли резултате до којих су дошли током својих истраживања, указали на значај обновљивих извора енергије, а посебно геотермалних вода, које у себи садрже топлотну енергију, коју преко топлотних пумпи можемо трансформисати у електричну енергију без великих улагања у производни процес. Највећи акценат  конференције био је на очувању и заштит водених екосистема у целини.