Обележен Светски дан књиге

Ученици виших разреда су 23. априла часове српског језика реализовали у школској библиотеци. Према речима наставнице српског језика и књижевности Наташе Батало – Часови су посвећени разговору о књигама, разгледању и изнајмљивању нових књига. Разговарали смо и о класичним и популарним филмовима и серијама разноликог жанра, а који се базирају на књизи. Дошли смо до закључка да су многи ученици упознати са таквим филмовима, радо им се враћају, а нису знали да постоје и тако занимљиве књиге на основу којих је сценарио писан. Само на овим часовима ученици су изнајмили више од 15 књига, а неки су и на листи чекања за читање. Као наставник српског језика и библиотекар, сматрам да су ови часови били изузетно успешни и подстицајни.

У школи се континуирано спроводе активности усмерене ка неговању љубави према књизи, развијању читалачких навика, подстицању ученика на самосталан избор књига за читање (а не искључиво лектире), мотивисању ученика да истражују различите жанрове књига и на тај начин открију своје афинитете.