ОШ Браћа Груловић Бешка

добродошли на наш сајт

Гет Адобе Фласх плаyер

ЧЕТВРТИ ЛИКОВНО ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС У ОКВИРУ МАНИФЕСТАЦИЈЕ „ДАНИ ДАНИЦЕ ЈОВАНОВИЋ“

На 4. ликовно/литерарном конкурсу у оквиру манифестације „Дани Данице Јовановић 2017.“ који расписује Друштво српско–грчког пријатељства Бешка и ОШ „Браћа Груловић“ у Бешки, учествовали су ученици из 22. школе, и полазници 2. предшколске установе из Републике Србије и БиХ.

  1. ОШ „Бранко Радичевић“ – Батајница
  2. ОШ „Браћа Груловић“ – Бешка
  3. ОШ „Соколац“ – Соколац, БиХ
  4. ОШ „Свети Сава“ – Бијељина, БиХ
  5. ОШ „23.октобар“ – Голубинци
  6. Гимназија Краљево
  7. Гимназија Зајечар
  8. ОШ „Лазар Саватић“ – Земун
  9. ОШ „Ђура Јакшић“ – Зрењанин
  10.  Вртић „Полетарац“ – Зрењанин
  11.  ОШ „Јован Поповић“ – Инђија
  12.  ОШ „Дубрава“ – Књажевац
  13.  ОШ „Светозар Марковић“ – Лапово
  14.  ОШ „Стефан Немања“ – Ниш
  15.  ОШ „Слободан Бајић Паја“ – Нови Карловци
  16.  ОШ „Др Ђорђе Натошевић“ – Нови Сланкамен
  17.  ОШ „Десанка Максимовић“ – Прибој
  18.  ОШ „Дража Марковић Рођа“ – Смољинац, Мало Црниће
  19.  ПУ „3. Мај“ – Смољинац
  20.  ОШ „Никола Вукићевић“ – Сомбор
  21.  ПУ „Стоногица“ – Сремска Митровица
  22.  ОШ „Бошко Палковљевић Пинки“ – Стара Пазова
  23. ОШ „Симеон Араницки“ – Стара Пазова
  24. ОШ „Ружа Ђурђевић Црна“ – Чортановци

На конкурс је пристигло 212 ликовних и 15 литерарних радова.

Комисију за ликовне радове су чинили – академски сликар и ликовни педагог Јелена Тишма, академски сликар Маја Вучетић и учитељица Биљана Ћосовић.

Комисију за литерарне радове су чинили – професор српског и библиотекар Александар Мијалковић, професор српског Весна Марковић и професор кинеског Ивана Груловић.

Ученици чији су радови освојили награде и похвале, по традицији ове манифестације се не рангирају по месту, већ им се додељују дипломе и похвале по одлуци комисије. Пошто је била велика конкуренција, радови који су на списку су равноправни, с обзиром и на то да радови не припадају истој старосној групи деце.

Награђени и похвањени ученици за ликовне радове су:

Алекса Тимотијевић

Гимназија Краљево

Ментор: Александра Поповић

Ђорђе Рашета, 1. разред

ОШ „Браћа Груловић“, Бешка

Ментор: Слађана Боројевић

Алекса Венчеловски, 5 година

ПУ „Стоногица“,  Сремска Митровица

Ментор: Наташа Арсенијевић

Милица Кесер, 6. разред

ОШ „Симеон Араницки“, Стара Пазова

Ментор: Синиша Попов

Никола Бијеловић, 2. разред

ОШ „Браћа Груловић“, Бешка

Ментор: Весна Дубравац

Андријана Вукичевић, 6. разред

ОШ „Браћа Груловић“, Бешка

Ментор: Бојан Крљић

Похваљени радови су :

Душан Мирчић, ИИИ2

Гимназија Зајечар

Ментор: Радмило Николић

Лејла Ковачевић, 4.разред

ОШ „Десанка Максимовић“, Прибој

Ментор: Снежана Николић

Хелена Алексић, 6.разред

ОШ „Др Ђорђе Натошевић“, Нови Сланкамен

Награђени и похвањени ученици за литерарне радове су:

Јована Глиџић 1/3,

ОШ „Стефан Немања“ НИШ

похвала – „Писмо Даници“

Владана Рајковић 3/2, ОШ „Дубрава“ КЊАЖЕВАЦ

награда – „Боје живота на Даничиној палети“

Нађа Облешћук  5/1, ОШ „Јован Поповић“ ИНЂИЈА

награда – „Последње писмо Данице Јовановић“

Лазар Динчић, 6/2, ОШ „Душан Јерковић“ ИНЂИЈА

награда – „Боје живота на Даничиној палети“

Војислав Дурмановић,8. разред, ОШ “Свети Сава“ БЈЕЉИНА

похвала – „Боје живота на Даничиној палети“

Душан Марчић, 3/2, Гимназија Зајечар, ЗАЈЕЧАР

 похвала – „Боје живота на Даничиној палети“

            Додела диплома и награда ће бити на свечаној Академији у Плавој сали Дома културе „Бранко Радичевић“ у Бешки, 30. септембра у 18,00 часова.

                                                                         Кординатор: Горан Груловић

Летњи школски распуст

            Летњи школски распуст почео је 14. јуна 2017. године за ученике од првог до седмог разреда, настава за ученике осмог разреда завршена је 30. маја 2017. године, а на распуст осмаци су отишли након полагања Завршног испита, односно 16. јуна 2017. 

               Први радни дан у новој школској 2017/2018. години је петак, 1. септембар 2017. године.

 

         

Промоција књиге „Школство у Бешки 1941-1965“

      Књига „Школство у Бешки 1941-1965“, аутора Душка Лупуровића, у издању ОШ „Браћа Груловић“ и Завичајног друштва „Стара Бешка“, промовисана је 07.07.2017. године у препуној сали Дома културе у Бешки. Уз пригодан програм ученика наше школе, присутнима су се обратили и говорило о књизи: директор школе др Нада Џамић Шепа, председник Скупштине општине Инђија Милан Предојевић, историчар Жарко Димић и аутор Душко Лупуровић.

            Књига у потпуности дочарава и оживљава историју наше школе, као и друштвена и културна догађања у наведеном периоду. Богато илустрована фотографијама, читаоцу ће измамити осмех на лице и подсетити га на најлепши и најбезбрижнији период у одрастању сваког човека – ђачко доба.

  Дана 14. маја ученици наше школе заједно са наставником физике Љиљаном Тановић, наставником техничко-информатичког образовања Анђелком Обрадовић и наставником хемије Свјетланом Добрић посетили су 9. Међународни фестивал науке и образовања у Новом Саду.

    Фестивал  је био посвећен Николи Тесли, а главна тема је била електрична енергија и телекомуникација. Програм фестивала је био  разноврстан, едукативан и интерактиван. Организоване су различите занимљиве радионице из инжењерских, технолошких, природно-друштвених и медицинских дисциплина. Велику пажњу ученика привукла је област роботике, где су ученици имали прилику да задају различите команде роботу које је он без проблема извршавао, као и  штандови  физике, хемије и биологије где су се наши ученици истакли са добрим знањем из ове области и добили захвалнице за учешће.

     Позитивне реакције ученика и наставника указују да је испуњен циљ манифестације -  популаризација науке и њена примена у свакодневном животу.

 

 

 

Пробни завршни испит за ученике 8. разреда

            Пробни завршни испит за ученике 8. разреда одржан је 08. априла, када су ученици решавали тест из математике и 9. априла, када  су решавали тест из српског језика и комбинови тест.

Ученици су озбиљно схватили пробни испит као прилику да се упознају са редоследом корака, обавезама и правима у вези са завршним испитом и да на непознатим задацима провере своје знање у одређеној области предмета.

Резултати завршног испита биће и добар показатељ наставницима на које области да ставе акценат при понављању градива на припремној настави, која ће се у овом периоду интензивирати.

      

 

Посета ученика из Карлсхулда

У периоду од 27. до 31. марта 2017. године, наша школа је четврти пут била домаћин ученицима и наставницима из школе „Маурус Герле“ из Карлсхулда (Баварска).

Трудили смо се да будемо добри домаћини и на најлепши начин, кроз дружење, игру, песму, излете, спорт и још многа тога, представили смо нашу школу и наше маесто, као и друштвене и културне каратеристике Србије.

 

Завршена су општинска и већи број окружних такмичења.

Ученици наше школе постигли су значајне резултате, на којима им честитамо.

Општински ниво:

Хемија:  Младен Павловић, 7. разред, 3. место

Енглески језик: Вукашин Бацковић, 8. разред,    2. место (пласман на окружно)                            

Историја: Роберт Кугли, 8 разред, 2 место (пласман на окружно)

Математика: Теодора Пашко 4. разред., Јелена Пешић 8. разред (пласман на окружно)

Рецитатори: Романа Стећук, 2, разред (пласмна на зонски ниво),

Информатика и рачунарство: Роберт Кугли, 8. разред,  1. место (пласман на окружно)

Биологија:  Катарина Козић,

                      Милица Равњак, 5. разред, 2. место (пласман на окружно)

                      Стефан Умићевић, 6. разред, 2. место      *    Никиолина Крнета, 6. разред, 2. место

Географија: Немања Протић, 7. разред,  2. место (пласман на окружно)

Српски језик: Нађа Малинић, 5. разред, 2. место

Окружни ниво:

Енглески језик: Вукашин Бацковић, 8. разред,       3. место.

Спортска такмичења и смотре

Општинско првенство у пливању

                        8. разред: Сара Стаменковић,  – прсно, 2. место   *   Татјана Тунић, – прсно,  3. место

                         Милица Равњак, 5. раз. -  леђно, 1. место

Окружно првенство у пливању               

                       8. разред: Сара Стаменковић,  – прсно 50м, 1. место (пласман на републички ниво)   *   Татјана Тунић, – прсно 50м, 3. место 

                  Милица Равњак, 5. раз. –леђно 50м, 2. место

                          

52. Атлетске уличне трке, Инђија                       

                        1. место:  Ненад Чавић, 3. разред *   Голубовић Теодора, 1. разред, 3. место

                                      Пурић Уна, 1. разред, 3. место  *  Живковић Симона, 1. разред,  3. место

Општинско такмичење у одбојци  *   Девојчице, 3. место

                                          

Општинско такмичење у малом фудбалу    *   Девојчице: 3. место

Бројач посета

327382
Данас
Јуче
Ове недеље
Прошлих година
Овог месеца
Прошлог месеца
Укупно
141
659
800
323085
8005
10954
327382
Ваша адреса: 54.198.142.121
Данас је 18.09.2018. године, 17:34:20 часова.