Дани Милутина Миланковића

У оквиру манифестације Дани Милутина Миланковића, 10. октобра у Старом Сланкамену одржан је Други час науке посвећен Милутину Миланковићу.

Сунцем окупан плато Основне школе у Старом Сланкамену био је дивна позорница за одржавање часа науке посвећеном истраживањима геолошке прошлости, леденим добима и потврди Миланковићеве теорије.

Интагративни час је обухватио: обилазак  природног споменика под заштитом државе – Лесни профил Чот,  излагање професора  Рударско-геолошког факултета из Београда проф. др Слободана Кнежевића о седиментима који чувају историју земљине прошлости на овом лесу, самим тим и доказе Миланковиће теорије о леденим добима, као и експерименте из физике и технике, који су се изводили у просторијама основне школе, а који су привукли и највећу пажњу наших ученика.

Учесници трибине су били председник Удружења „Милутин Миланковић“ мр Славко Максимовић, ректор Универзитета у Новом Саду проф. др Душан Николић и председник Скупштине општине Инђија професор Милан Предојевић. За забавни део програма били су задужени чланови КУД-а „Соко“ из Инђије.

Ваша адреса: 23.20.236.61
Данас је 25.06.2018. године, 07:40:40 часова.