Дана 14. маја ученици наше школе заједно са наставником физике Љиљаном Тановић, наставником техничко-информатичког образовања Анђелком Обрадовић и наставником хемије Свјетланом Добрић посетили су 9. Међународни фестивал науке и образовања у Новом Саду.

Фестивал  је био посвећен Николи Тесли, а главна тема је била електрична енергија и телекомуникација. Програм фестивала је био  разноврстан, едукативан и интерактиван. Организоване су различите занимљиве радионице из инжењерских, технолошких, природно-друштвених и медицинских дисциплина. Велику пажњу ученика привукла је област роботике, где су ученици имали прилику да задају различите команде роботу које је он без проблема извршавао, као и  штандови  физике, хемије и биологије где су се наши ученици истакли са добрим знањем из ове области и добили захвалнице за учешће.

Позитивне реакције ученика и наставника указују да је испуњен циљ манифестације -  популаризација науке и њена примена у свакодневном животу.

209360
206912
209360
Ваша адреса: 54.196.72.162
Данас је 24.10.2017. године, 13:05:44 часова.